Про премію PDF Друк e-mail

Державна премія України в галузі освіти (далі - Державна премія) є державною нагородою України, яка присуджується громадянам України за видатні досягнення в галузі освіти за номінаціями:

  • дошкільна і позашкільна освіта;

  • загальна середня освіта;

  • професійно-технічна освіта;

  • вища освіта – за видатні досягнення у діяльності, що відкривають нові напрями в розвитку педагогіки вищої школи, науково-теоретичні, прикладні здобутки у модернізації змісту вищої освіти, педагогічну майстерність у впровадженні новітніх розробок в освітню діяльність, створення ефективних технологій навчання і виховання у вищих навчальних закладах, розроблення та впровадження інформаційних технологій у навчальний процес вищої школи, а також за значний внесок у наукове забезпечення процесу інтеграції вітчизняної вищої освіти в європейський та світовий освітній простір;

  • наукові досягнення в галузі освіти.

Державна премія присуджується громадянину один раз за життя.

Результати громадського обговорення, зауваження та пропозиції щодо кандидатів (колективів) надсилаються Комітету до 1 липня. Зазначені матеріали розглядаються спеціалізованими секціями за відповідними номінаціями.

За результатами розгляду матеріалів та документів кандидатів (колективів), результатів громадського обговорення спеціалізовані секції Комітету проводять рейтингове голосування щодо висунутих кандидатів (колективів) за відповідною номінацією.

Рейтингове голосування проводиться таємно. В списки для таємного голосування включаються всі кандидати (колективи) у кожній номінації.

Спеціалізованими секціями на розгляд Комітету рекомендується не більше п’яти кандидатів (колективів) у кожній номінації, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами голосування.

Комітет приймає рішення щодо кандидатів (колективів) на присудження Державної премії шляхом таємного голосування та вносить щорічно до 15 вересня на розгляд Президентові України пропозиції щодо кандидата (колективу) на присудження Державної премії за кожною номінацією.

 

Лист МОН України № 1/9-576 від 01.11.2016 "Про висування кандидатів (колективів) на здобуття Державної премії України в галузі освіти 2017 року"